"Urlop zimowy postanowiłem spędzić w górach. Wykupiłem wczasy wraz z dojazdem. W drodze powrotnej skradziono mi narty. Organizator wycieczki twierdzi, że nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt, ponieważ zlecił dokonanie przewozu osobie trzeciej (autokar był z innej firmy)."

czytaj więcej »

"Czy do wyrobów ze srebra stosuje się przepisy ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej? Kupiłam srebrną broszkę, w której przy kolejnym zakładaniu odpadło zapięcie. Tymczasem sprzedawca uchyla się od rozpatrzenia mojej reklamacji na podstawie przepisów o sprzedaży konsumenckiej, mówiąc, że jeśli podejmie się naprawy, to będzie to wynikało tylko z jego dobrej woli. Czy ma rację?"

czytaj więcej »

"W zimie wykupiłem 8-dniową wycieczkę do Egiptu. Na 2 miesiące przed jej rozpoczęciem organizator turystyki powiadomił mnie, że wycieczka nie może się odbyć we wskazanym w umowie terminie. Wyjazd miałby się opóźnić o tydzień. Czy mogę odstąpić od umowy i jakiej kwoty mam zażądać? Teraz wszystkie dostępne wycieczki są znacznie droższe."

czytaj więcej »

"Umowa zawarta bez jednoczesnej obecności obu jej stron czyli sprzedawcy i konsumenta (np. z katalogu, przez Internet) jest umową sprzedaży na odległość."

czytaj więcej »

"Kupiłam w supermarkecie radio. Radio zepsuło się po 5 miesiącach. Kiedy próbowałam złożyć reklamację w sklepie, odpowiedziano mi, że radio ma tylko 3 miesięczną gwarancję i jest już za późno. Czy to zgodne z prawem, aby gwarancja trwała tak krótko?"

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Na Targach w 2014 roku, które odbyły się 15 marca w Centrum Handlowym Wola Park, konsumenci mieli okazję lepiej poznać swoje prawa i dowiedzieć się o tym co dla nich robią nasi wystawcy.
 
Stowarzyszenie Konsumentów Polskich zapraszało na Targi już po raz piąty, w 2014 roku pod honorowym patronatem Prezydent m. st. Warszawy oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Patronami medialnymi Targów byli TVP Info, „Dziennik Gazeta Prawna" oraz „Gość Niedzielny”, a strategicznym partnerem było Centrum Handlowe Wola Park.
 
Do wystawców tej edycji należeli:
  1. Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie
  2. Europejskie Centrum Konsumenckie
  3. Rzecznik Ubezpieczonych
  4. Urząd Komunikacji Elektronicznej
  5. Urząd Regulacji Energetyki
  6. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Warszawie
  7. Stowarzyszenie Konsumentów Polskich
O Targach było też głośno w mediach. Oto przykłady:
 
audycja w Polskim Radio jest do osłuchania tutaj
 
 
 
 
artykuł w Dzienniku Gazeta Prawna jest tutaj


 
   zapowiedź Targów w TVP Info do obejrzenia tutaj
 

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2014

Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA