"Zawarłem z akwizytorem - przedstawicielem firmy stolarskiej - umowę o wymianę drzwi w mieszkaniu. Po namyśle stwierdziłem, że drzwi, które proponował akwizytor są z kiepskiego materiału, wyglądają nieestetycznie i są droższe niż drzwi, które mógłbym zakupić w markecie budowlanym. Sąsiadka twierdzi, że istnieje możliwość odstąpienia od takiej umowy. Ale stolarz (sprzedawca drzwi) nie chce o tym słyszeć, twierdzi, że już rozpoczął produkcję i muszę mu zapłacić za zużyte materiały."

czytaj więcej »

"Kupiłam wczoraj spodnie, jednak po przyjściu do domu stwierdziłam, że mi się nie podobają. Czy mogę je zwrócić?"

czytaj więcej »

"Wykupiłam wczasy nad morzem. Miałam być zakwaterowana w hotelu 3-gwiazdkowym. Tymczasem hotel, w którym nas zakwaterowano miał tylko 2 gwiazdki i warunki były poniżej oczekiwań, ale nie mieliśmy wyboru. Czy po powrocie mogę domagać się czegoś od organizatora turystyki?"

czytaj więcej »

"Kupiłem narty zjazdowe. Po miesiącu, podczas jazdy, narta pękła. Sprzedawca nie uznał reklamacji. Twierdzi, że przyczyną pęknięcia było uderzanie nartą o kamienie lub inne twarde przedmioty. Zaprzeczam. Kto ma udowodnić swoje twierdzenie?"

czytaj więcej »

"Kupiłem w sklepie internetowym część do komputera. Po zainstalowaniu okazało się, że jest niesprawna."

czytaj więcej »

Targi Wiedzy Konsumenckiej 2010

Pierwsze Targi Wiedzy Konsumenckiej zostały zorganizowane 14 marca 2010 r. przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz pod patronatem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Gościem specjalnym Targów była Pani Poseł Róża Thun.
 
Targi były elementem obchodów Światowego Dnia Praw Konsumenta w Polsce oraz obchodów 15 rocznicy powstania Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
 
PO RAZ PIERWSZY w Polsce konsumenci mieli okazję:
  • poznać działalność instytucji zajmujących się ochroną konsumentów w Polsce i spotkać osobiście Prezesa UKE, Rzecznika Ubezpieczonych, Rzecznika Prasowego UOKiK, Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, Dyrektora Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie i innych Gości Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
  • zasięgnąć porady u ekspertów: Stowarzyszenia Konsumentów Polskich, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Federacji Konsumentów, Rzecznika Ubezpieczonych, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Regulacji Energetyki, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Warszawie i w Poznaniu
  • zapoznać się z dobrymi praktykami konsumenckimi stosowanymi przez: Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, KRUK S.A., PKPP Lewiatan, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Provident Polska S.A., RWE Polska S.A.
Wszystkim biorącym udział w Targach i konsumentom, którzy odwiedzili nasze stoiska i wzięli udział w organizowanych konkursach dziękujemy za obecność i życzenia z okazji 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.
Partner strategiczny
Partnerzy i Wystawcy
Patroni medialni
Patronat honorowy
Projekt i realizacja: RIPOSTA